تخمه کدو و خاصیت های بی نظیرش

تخمه کدو خاصیت های بسیار زیادی داره  و مشکلات و بیماری های زیادی رو ازشون جلوگیری  یا درمان میکنه، در ادامه مطالب همراه ما باشید تا با خواص جادویی کدو بیشتر آشنا بشد.

 

پزشکان هلندی میگن این تخمه برای سرطان پروستات و مثانه و بزرگی پروستات آقایان خوبه چون سرشار از ویتامین های E و A هست و این ویتامین ها برای جلوگیری از سرطان به خصوص مثانه و پروستات مفیده.ویتامین های E و A آنتی اکسیدان هستن و جلوی عمل رادیکال های آزاد رو میگیرن. به همین دلیل محققان علم تغذیه معتقدند که ویتامین هایA وE جزو ویتامین های پیشگیری کننده از سرطان پروستات و مثانه هستن علاوه بر این تخمه کدو به کسانی که دچار بزرگی پروستات هستن و مشکل ادرار کردن دارن کمک میکنه که مشکلشن حل بشه.

اما این ها تنها خاصیت تخمه کدو نیست. تخمه کدو سرشار از پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و سلنیوم می باشد و هرکدام از این ترکیبات نقش اساسی در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی، کاهش فشار خون بالا، لاغری، برای رشد موها تقویت عضله ها و بیماری های عفونی روده ای و عفونت های مثانه دارن. اسیدهای چرب اشباع نشده تخم کدو در بدن انسان به پروستاگلاندین ها و بعد به هورمون ترمبوکزان تبدیل میشه.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*