چه طلای زردی بخریم

خيلي از ما هنگامي كه براي خريد زيورآلات مي رويم، ممكنه اطلاعات اوليه اي رو كه براي اين منظور لازمه در اختيار نداشته باشيم، به اين منظور موارد كلي واصولي كه در اين زمينه لازمه رو مرور مي كنيم:‌

زيورآلاتي از جنس طلاي زرد Gold Jewelry
زيورآلاتي كه از جنس طلاي زرد هستن، به شخصهفاده كننده احساس بزرگي مي بخشند. اين قبيل جواهرات ظاهر گران قيميت دارن و فاكتور خريد آنها اين موضوع رو نشون میده. موضوع غيرمعمول در مورد طلا آنه كه اين فلز به خودي خود و به تنهايي فلزي با دوام نیست  و به منظور افزايشهحكام طلا، آن رو با فلزاتي مانند مس و نقره تركيب میکنن. به كمك يكي از اين فلزات، طلاهحكام و دوام خود رو حفظ خواهد كرد.

آنچه كه هنگام خريد طلاي زرد بايد دانست به شرح ذيله:‌
حك كردن نشون عيار در بسياري از كشورها الزاميه. اين نشون، بيانگر خلوص فلز گرانبها و ويژگي هاي زيورآلات خريداري شده ـست. طلاي زرد يكي از پرطرفدارترين انواع فلزات ـست. مقياس سنجش طلا «عيار»ه و هر قدر عيار طلا بالاتر باشه جواهر ساخته شده خالص تره. درنتيجه طلاي 24 عيار از 9/99 درصد، طلاي 18 عيار از 75درصد، طلاي 12عيار از 50 درصد طلاي خالص تشكيل شدهه. اما به خاطر داشته باشيد كه طلاي خالص نرمه و به سرعت ذوب میشه. بنابراين دنبال زيورآلاتي از جنس طلاي 21 و 18 عيار باشيد.استفاده از زيورآلاتي از جنس طلا میتونه موجب درخشش بيشتر آن بشه . طلا هماهنگي فراواني با مرواريد، الماس يا سنگ هاي ماه تولد داره. حتي در صورت استفاده از طلا به همراه پلاتين، شما ظاهري بي نظير خواهيد يافت. انگشتر، گردنبند يا دستبندهايي كه در آنها طلاي زرد به همراه پلاتين، نقره يا حتي تيتانيوم استفاده شده و تركيبي از دو رنگ سفيد و زرد هستن، زيبايي خاصي به همراه دارن. هر آنچه به همراه طلا موردهفاده قرار بگیره، ظاهري بي‌عيب و نقص به شما مي‌بخشه و حقيقت آنه كه طلا داراي رنگ جذاب و جالب توجهه و به وسيله آن بر جذابيت شما افزوده میشه. هنگام انتخاب لباس به خاطر داشته باشيد رنگ سبز هماهنگي فراواني با طلا داره و رنگ سياه هرگز از درخشش آن نمي كاهد. هنگامي كه نور با طلا برخورد مي كنه چشم ها به سمت شما خواهند چرخيد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*